BITCOIN: Co to jest? Jak działa? Poradnik KROK PO KROKU

Historia pana Andrzeja, który niemal padł ofiarą oszustwa w kantorze kryptowalutowym w Warszawie, i Iwony, nauczycielki, która straciła 500 tys. Złotych, to tylko dwie z wielu opowieści o Polakach, którzy zostali oszukani przez międzynarodowe siatki cyberprzestępcze. Po sprzedaży możesz przechowywać euro tak długo, jak chcesz, lub wysyłać je ludziom, używać ich do kupowania innych kryptowalut lub wypłacać je do swojego banku. Bitcoiny kupowane są najczęściej na giełdach kryptowalut i tam też najłatwiej sprzedać posiadane przez nas BTC.

Jeśli wydałeś dużą sumę pieniędzy na zakup monet walut wirtualnych, które sprzedałeś w 2021 roku i nie przyniosły Ci one żadnych zysków, musisz to zgłosić do Urzędu Skarbowego. Jeśli uzyskałeś przychody z odpłatnego zbycia walut wirtualnych (tzw. kryptowalut) składasz zeznanie roczne PIT-38. Zeznanie składasz nawet, gdy przychody uzyskujesz w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, z wyjątkiem działalności o której mowa w art. 2 ust. Rozliczenie podatkowe PIT – obrotu walutą wirtualną (Bitcoin, Litecoin, Ethereum itp.) za 2022 r. Podatnik obowiązany jest rozliczyć w rocznej deklaracji podatkowej przychody i koszty poniesione z tytułu transakcji kryptowalutami. Operowanie kryptowalutą jest niezwykle bezpieczne, znacznie pewniejsze od przelewów za pomocą klasycznych kont pieniężnych.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami polecamy 2 najlepsze według nas giełdy – BitBay oraz Binance. Pierwsza oferuje wygodne wpłaty za pomocą złotówek oraz handel w PLN, a druga udostępnia możliwość handlu na dużo większej ilości par (krypto)walutowych. Platforma podpisała wiele umów dotyczących poparcia i reklamy z kilkoma markami sportowymi w celu przyciągnięcia większej liczby użytkowników.

  • Wysyłając określoną ilość bitcoinów ze swojego portfela, uruchamiasz cały szereg akcji.
  • Bitcoiny kupowane są najczęściej na giełdach kryptowalut i tam też najłatwiej sprzedać posiadane przez nas BTC.
  • — Ale też… psychologowie, którzy motywują personel i łagodzą wyrzuty sumienia — dopowiada Oleg.
  • Wówczas strony ustalają kurs wymiany BTC oraz sposób zapłaty (np. gotówka, przelew).

Sprzedawaj w najlepszej cenie i w czasie rzeczywistym. Sprzedaż Bitcoinów nigdy nie była tak łatwa, szybka i bezpieczna. Zwyżkę na rynku potwierdza też Ryan Selkis, dyrektor biura analitycznego Messari. Zasłynął on z bardzo trafnych prognoz na 2021 rok, a także z tego, że przewidział szereg problemów, z jakimi później borykała się Luna.

Opisano w nim krok po kroku, jak w łatwy i szybki sposób wypłacić środki z kantoru internetowego Bitcan i jak sprzedac bitcoiny za złotówki. Cała operacja zajmuje tylko chwilę, a pieniądze mogą trafić na Twoje konto już w przeciągu 10 minut. Jeśli przeczytałeś tekst o tym, jak i gdzie kupić bitcoin, to wiesz, że nie trzeba mieć konta na giełdzie lub w kantorze, aby stać się właścicielem tej kryptowaluty. Można ją zakupić również za gotówkę – na Poczcie Polskiej lub na w transakcji osobistej. O możliwości wypłaty gotówki na poczcie szerzej przeczytasz później.

Różnica jest jednak taka, że zamiast walut fiat (euro, dolar itd.) możemy w nich sprzedać lub kupić kryptowaluty (np. bitcoina). W kantorze kryptowaluty.pl tylko kreatywne porady dla getting, business finance te 4 kroki dzielą Cię od sprzedaży dowolnej waluty cyfrowej do wypłaty pieniędzy. Koniecznie zrozumieć należy też różnicę między platformą tradingową, a giełdą.

Sposoby sprzedaży bitcoina

Od tego momentu niewiele dzieli cię już do sprzedaży. Po sprzedaży BTC (lub innej kryptowaluty), środki w postaci Euro (EUR) pojawią się zakładce portfel, skąd możemy je przesłać na konto bankowe. Mamy tu na myśli sytuację w której sprzedajemy, czyli spieniężamy kryptowaluty, gdzie w zamian otrzymujemy waluty FIAT (PLN, USD, EUR czy GBP). Warto również wspomnieć, że zarówno bitomaty jak i kantory stacjonarne pozwalają na sprzedaż bitcoina za gotówkę do pewnej kwoty bez weryfikacji KYC. Oznacza to, że możesz zrealizować zyski ze swojej inwestycji, nie przekazując nikomu skanu swojego dowodu osobistego. Kantory stacjonarne kryptowalut to placówki przypominające klasyczne kantory walutowe (często są też z nimi połączone).

“Praca biurze w Dnieprze. Kupno i sprzedaż. Operator, menadżer, księgowy. Zarobki od 300 dol. tygodniowo. Fajny zespół. Więcej szczegółów po bezpośrednim kontakcie”, czytam w ogłoszeniu. — Do boiler roomu można się dostać nawet z ogłoszenia umieszczonego na oficjalnym portalu rabota.ua, to takie ukraińskie pracuj.pl, czy w social mediach. Ale musisz być stąd — wyjaśnia Oleg i pokazuje jak zacząć na giełdzie dla kobiet przykładowe ogłoszenie, które jego zdaniem to skam. Poza tym przestępstwa te mają charakter transgraniczny. — Sprawcy są bardzo dobrze zorganizowani, działają wielopoziomowo i rozdzielają elementy swojej infrastruktury przestępczej w różnych, dosyć odległych niekiedy, krajach. Gdy organy ścigania je namierzą, przestępcy zmieniają tylko nazwy podmiotów i miejsca swojej działalności.

Sprzedawanie Bitcoin nigdy nie byłeś tak łatwy

Ważne jest jak dokonamy transakcji, ale przede wszystkim gdzie sprzedamy bitcoina, ponieważ poszczególne miejsca oferują różne formy otrzymania płatności za sprzedaż BTC. W przypadku pomyłki (na przykład wybierzemy kryptowalutę LTC a prześlemy na ten adres bitcoina)  możemy na zawsze stracić swoje środki, dlatego należy dwa razy sprawdzić co wybraliśmy. Wystarczy, że wskażesz adres portfela, gdzie mamy przesłać środki, a następnie zapłacić wyliczoną (na podstawie kursu z zonda.pl) kwotę gotówką. Jest to czas na wymagane potwierdzenia na blockchain. Na rynku istnieje wiele różnych opcji i każdy musi do nich podejść indywidualnie. W każdym bądź razie mamy nadzieję, ze po przeczytaniu artykułu, wiesz już jak sprzedać bitcoin (BTC).

Jak i gdzie najlepiej kupić Bitcoin?

Skamernie, zwłaszcza te większe, działają niczym korporacje. Niektóre z nich rejestrowane są jako firmy informatyczne. — Ale też… psychologowie, którzy motywują personel i łagodzą wyrzuty sumienia — dopowiada Oleg. — Osoby, które tam pracują, nastawione są wyłącznie na pieniądze i wyzysk.

Blockchain jako podstawa kryptowalut i nie tylko. Co to jest i jak działa? Dlaczego warto poznać tę technologię?

W pierwszym polu podajemy ilość bitcoina jaką chcemy sprzedać, a kalkulator automatycznie wyliczy nam kwotę jaką otrzymamy za podaną ilość kryptowaluty przy aktualnym kursie. Według europejskiego prawa na dzień dzisiejszy możemy sprzedać bitcoina bez weryfikacji jeśli ostrożność przed cpi w usa kwota transakcji nie przekracza 1000 euro. Istnieje wiele możliwości na to, jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Chcąc zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i mieć pewność, że kryptowaluty pochodzą z legalnego źródła, warto zdecydować się na sprawdzony kantor Bitcoin.

Zawsze zalecam sprawdzenie, czy wybrany portal posiada zaawansowany system bezpieczeństwa i czy jest regulowany na poziomie międzynarodowym. Na zakończenie wpisu na temat tego, jak sprzedać Bitcoina i jak wymienić Bitcoin na złotówki, przygotowałem dla ciebie kilka uwag. Oczywiście, aby wykonać taką operację, musisz połączyć z kryptomatem swój portfel kryptowalutowy (który już wcześniej powinieneś mieć w formie aplikacji na smartfonie).

Jedno mówią, że powinien to być opłacony podatek dochodowy. Oraz zaznaczamy 3 pierwsze zgody jeżeli wyrażamy zgodę na akceptację regulaminu i zgodę na przetwarzania danych osobowych. Teraz wystarczy, że uzupełnimy te pozycje, co nie powinno zająć ci zbyt wiele czasu. Po wypełnieniu wszystkich pól upewniamy się jeszcze raz, czy aby wszystko jest wykonane poprawnie. Numer konta bankowego ma aż 26 cyfr, można więc się łatwo pomylić, dlatego lepiej sprawdzić 2 razy. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.

Będąc właścicielem bitcoinów można liczyć na sowity zarobek. Decyzja o tym, w jaki sposób sprzedamy bitcoiny zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Wszystkie możliwości są legalne i w pełni dostępne, a kluczem wyboru powinno być skorelowanie własnych oczekiwań do jednej z opcji.

Zanim jednak będziesz mógł sprzedaż Bitcoin, musisz go zdobyć. Więcej informacji na ten temat w naszym artykule o tym, jak kupić Bitcoin. W polu Rachunek bankowy należy wprowadzić numer rachunku bankowego, na który ma zostać przelana kwota w złotówkach. Kantor bitcoin obsługuje tylko polskie rachunki bankowe. Opcjonalnie możemy podać oczekiwany Tytuł przelewu (jeśli pole pozostawimy puste, przelew zostanie zrealizowany z domyślnym tytułem).

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *